Yaptıklarımız
Örnek Projeler

SPL Başvuru Yönetimi Uygulaması

İşin Sahibi: Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu İşin Tarihi: Ağustos 2013

Amaç:

Kurum tarafından yapılan Sermaye Piyasası Lisanslama Sınavları'nın tek bir ekran aracılığı ile yönetilmesi, kullanıcıların kayıtlı ders notlarını görerek, sınav bazında tanımlı derslerde seçimini yapabilmesi, ödemelerin kredi kartı ile online olarak alınması, sınav sonucu sonrası itirazlarında tek bir kanal aracılığı ile yürütülebilmesi amaçlanmıştır.

Çözüm:

Kullanıcıların SPL kapsamında bulunan  bütün notları dersler ile eşleştirilerek sisteme aktarıldı, bu sayede sınav başvuru aşamasında listelenen dersler ile ilgiliş son geçerli notlarını görebilmeleri sağlandı.

SPL üyelik sistemi aktif hale getirildi, kullanıcının kendi bilgilerini güncelleyebilmeleri sağlandı.

Önceleri banka şubeleri üzerinde olan ödeme işlemleri sanalpos ile kredi kartı ile ödenebilir duruma getirildi, kullanıcıların başvurularını sonradan ödeme imkanı sağlandı.

Sınav sonrası soru ve sonuç itiraz formları ve ödmeleri düzenlendi, her bir işlem raporlanabilir oldu.

Sınav başvuru sonuçları dinamik olarak Anadolu Üniversitesi'ne aktarılabilir, yerleştirme ve sınav sonuçları da Anadolu Üniversitesi'nden alınabilir oldu.

Sonuç:

Kayıt altında tutulması zor olan başvuru , ödeme ve itiraz gibi süreçler, elektronik ortamda takip edilebilir hale gelmesi firmanın iş verimini üst düzeye çıkarttı, Anadolu Üniversitesi ile kurum arası haberleşme de belirli bir sistem mantığında sistematik olduğu için işlemler ve bekleme süreleri kısaldı.

. Singerport Projesi
. Dore Başvuru Yönetim Sistemi
. Tetaş TGYS - Taksi Güvenlik ve Yönlendirme Sistemi
. CDS Tekstil Sipariş Yönetimi
. extrakontör izinli pazarlama platformu
. Bodrum Belediyesi Adres Bilgi Sistemi
Yedi Aralık Bilişim ve Mühendislik Hizmetleri Ltd. Şti. K.Bakkalköy Mah. Defne Sk. No:1/157 Flora Residence Kat:12 D:1203, 34750 Ataşehir / İstanbul
Tel: 0216 4692585 bilgi@7aralik.com
Ana Sayfa 7 Aralık Bizler Ne Yaparız? Yaptıklarımız Kariyer İletişim